رویدادها
 
اسفند
2&
1398
 روز شمار انتخابات

 
ستاد انتخابات
بخشداري مرکزي تويسرکان
بخشداري قلقلرود
فرمانداري تويسرکان

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
 
 

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  مونسان: اجلاس جهاني گردشگري فرصتي براي معرفي ايران است
 • معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور گفت: برگزاري رويداد بزرگ اجلاس جهاني گردشگري و پيشتر از آن همدان 2018 فرصت بي نظيري است که ايران را به جهانيان معرفي کنيم.
 • مونسان: اجلاس جهاني گردشگري فرصتي براي معرفي ايران است

   

  معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور گفت: برگزاري رويداد بزرگ اجلاس جهاني گردشگري و پيشتر از آن همدان 2018 فرصت بي نظيري است که ايران را به جهانيان معرفي کنيم.

   

   علي اصغر مونسان روز دوشنبه در همايش گردو و مبل و منبت تويسرکان افزود: در شرايطي که آمريکا سعي دارد ايران هراسي را در جهان مطرح کند، برگزاري اين اجلاس گامي در جهت معرفي داشته هاي ايران و ملت ايران به جهانيان است.

  وي اضافه کرد: اجلاس آبان ماه يک فرصت بي نظير براي معرفي کشور در شرايط حاضر است و براي همدان بسيار مهم است تا نام اين خطه با يک اسم بين المللي براي جهانيان شناخته شود.

  معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري افزود: تلاش مي کنيم تا همدان در جايگاه خود قرار بگيرد و از استاندار همدان که با درايت مسير رشد گردشگري را فراهم و زيرساخت ها را مهيا کرده اند، قدرداني مي کنم.

  مونسان با بيان اينکه گردشگري يکي از مهمترين ابزارهاي شتاب گيري پيشرفت براي کشورهاي در حال توسعه محسوب مي شود، افزود: گردشگري، اقتصاد سوم جهان محسوب مي شود و از هر 10 شغل، يک شغل مربوط به اين حوزه است.

  وي با بيان اينکه گردشگري کشورمان در سه بعد اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي مي تواند تاثير گذار باشد، تاکيد کرد: با توسعه گردشگري درآمدهاي ارزي کشور نيز افزايش يافته و همين موضوع موجب توسعه بخش هاي مختلف اقتصادي کشور مي شود.

  معاون رئيس جمهوري ادامه داد: در بخش فرهنگي، با توسعه گردشگري مي توان تاريخ و تمدن کهن ايران زمين را به سرتاسر جهان انتقال داد چراکه يگانه راه انتقال فرهنگ و تاريخ هر کشوري توسعه گردشگري است.

  مونسان بيان کرد: توسعه گردشگري در عرصه داخلي نيز به جلوگيري از مهاجرت روستاييان به شهرها و توزيع عادلانه ثروت ختم مي شود.

  وي با بيان اينکه ايران جزو 10 کشور برتر جهان در حوزه جاذبه هاي گردشگري است، افزود: دولت با در نظر گرفتن حداقل بودجه مي تواند اشتغال زيادي در حوزه گردشگري ايجاد کند، به طوري که شاهد انفجار شغل باشيم.

  رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور جدي گرفتن بيش از پيش بخش گردشگري را خواستار شد و گفت: در اين بخش، حداقل ها تامين نشده است و بايد توجه به اين حوزه افزايش يابد.

  وي با اشاره به اينکه يک ميليون سايت گردشگري در کشور وجود دارد، افزود: 36 هزار اثر ثبت ملي در کشور وجود دارد که عليرغم همه تهديدات شاهد رشد 50 درصدي گردشگري در اين مدت بوده ايم.

  مونسان افزود: در حال حاضر بيشتر گردشگران منطقه اي را گردشگران سلامت تشکيل مي دهند که براي ارز آوري در کشور شرايط خوبي فراهم کرده اند.

  معاون رئيس جهوري تاکيد کرد: در دولت تدبير و اميد يکهزار و 100 اثر به ثبت ملي رسيده و در يک سال گذشته 300 بناي تاريخي مرمت شده است.

  وي افزود: هم اکنون يکهزار و 900 طرح گردشگري با 430 هزار ميليارد ريال اعتبار در دست اجرا است که تا پايان سال 345 طرح به پايان مي رسد.

  مونسان تاکيد کرد: همدان جزو پنج استان برتر کشور از لحاظ برخورداري از جاذبه هاي گردشگري است و مي طلبد توجه ويژه اي به آن شود.

  به گزارش ايرنا، سازمان جهاني گردشگري (UNWTO) مستقر در شهر مادريد اسپانيا، از نمايندگي‌هاي سازمان ملل در بخش گردشگري است که در رابطه با امور جهانگردي سياستگذاري مي کند و امروزه پيشتازترين و شناخته شده ترين سازمان بين المللي مرتبط با سفر و گردشگري در جهان ارزيابي مي شود.

  اعضاي هيات رئيسه اين سازمان بين المللي متشکل از 12 عضو است که در اوايل مردادماه سال گذشته براي نخستين بار شرکت سياحتي عليصدر همدان به عنوان يکي از اعضاي هيات رئيسه اين سازمان انتخاب شد.

  شرکت سياحتي عليصدر به عنوان عضو هيات رئيسه و يکي از اعضاي اين اجلاس، آبان ماه امسال ميزبان چهلمين نشست جهاني گردشگري در شهر همدان خواهد بود و تاکنون صدها شرکت سياحتي گردشگري از نقاط مختلف جهان براي حضور در اين اجلاس بين المللي اعلام آمادگي کرده اند

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 88
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.