رویدادها
 
اسفند
2&
1398
 روز شمار انتخابات

 
ستاد انتخابات
بخشداري مرکزي تويسرکان
بخشداري قلقلرود
فرمانداري تويسرکان

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
 
 

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  پرداخت 21 ميليارد و 200 ميليون تومان تسهيلات ازدواج در تويسرکان
 • . حبيب موميوند بعدازظهر امروز در ستاد ساماندهي امور جوانان با بيان اينکه جوانان ظرفيت بسيار ارزشمندي هستند که بايد به نحو شايسته‌‌اي به عنوان مديران آينده کشور پرورش يابند دو موضوع مهم مرتبط با جوانان را ازدواج و اشتغال دانست و با تاکيد بر ترويج فرهنگ ازدواج آسان گفت: متأسفانه امروز ما در بحث ازدواج از فرهنگ اصيل ايراني ـ اسلامي فاصله گرفتيم
 • پرداخت 21 ميليارد و 200 ميليون تومان تسهيلات ازدواج در تويسرکان

  فرماندار تويسرکان از پرداخت 21 ميليارد و 200 ميليون تومان تسهيلات ازدواج به جوانان تويسرکان در سال گذشته خبر داد. حبيب موميوند بعدازظهر امروز در ستاد ساماندهي امور جوانان با بيان اينکه جوانان ظرفيت بسيار ارزشمندي هستند که بايد به نحو شايسته‌‌اي به عنوان مديران آينده کشور پرورش يابند دو موضوع مهم مرتبط با جوانان را ازدواج و اشتغال دانست و  با تاکيد بر ترويج فرهنگ ازدواج آسان گفت: متأسفانه امروز ما در بحث ازدواج از فرهنگ اصيل ايراني ـ اسلامي فاصله گرفتيم.

  وي با تاکيد بر احياي فرهنگ اصيل و ريشه‌دار ايراني ـ اسلامي به عنوان يک نياز ضروري امروز در جامعه بيان کرد: با بازگشت به ريشه اصلي خود و کنار گذاشتن فرهنگ‌هاي غير ايراني ـ اسلامي مي‌توان ازدواج را تسهيل کرد.

  فرماندار تويسرکان تمام فرهيختگان، نخبگان، فرهنگيان و مديران را براي نهادينه کردن زندگي ايراني ـ اسلامي در جامعه فراخواند و تاکيد کرد: رسانه‌ها به ويژه صدا و سيما و هنرمندان در ترغيب جوانان به ازدواج آسان و استحکام‌بخشي اين ازدواج با ترويج فرهنگ‌هاي اصيل بومي نقش‌آفريني کنند.

  وي عملکرد بانک‌هاي تويسرکان در پرداخت تسهيلات ازدواج را قابل تقدير دانست و با اشاره به اينکه امسال به هر يک نفر از زوجين 30 ميليون تومان وام ازدواج پرداخت مي‌‌شود، از پرداخت 21 ميليارد و 200 ميليون تومان تسهيلات ازدواج به جوانان تويسرکان در سال گذشته خبر داد.

  فرماندار تويسرکان در ادامه با اشاره به اينکه 23 درصد صنايع دستي استان همدان متعلق به تويسرکان است ادامه داد: همه بايد کمک کنند تا بازار صنايع دستي تويسرکان راه‌اندازي و اين ظرفيت ارزشمند هنر ـ صنعت اقتصادي شود.

  وي با اشاره به ايجاد اشتغال در بخش‌هاي مختلف کشاورزي از جمله ايجاد و توسعه گلخانه‌ها در وسعت زياد و سرشاخه‌کاري گردو در سطح شهرستان خاطرنشان کرد: زمينه کار در بخش کشاورزي به شيوه نوين در تويسرکان مهياست.

  موميوند برخي از برنامه‌هاي هفته جوان را شامل جشن گلريزان، ديدار با خانواده شهدا، برگزاري دوره مهارت و زندگي، بهره‌برداري از استخر سرپوشيده بانوان، برگزاري دوره آموزشي حسابداري و نرم‌افزارهاي پيشرفته و  ... در تويسرکان دانست.ميز خدمت در فرمانداري تويسرکان با پاسخگويي فرماندار به مشکلات ارباب رجوع ها راه اندازي شد

   به منظور ارائه خدمات بهينه در دستگاه هاي اجرايي، دفتر ميز خدمت فرمانداري شهرستان تويسرکان افتتاح شد.

  فرماندار تويسرکان روز دوشنبه درآيين افتتاح ميز خدمت فرمانداري اين شهرستان، اظهارکرد: اين دفتر به منظور ارائه خدمات بهينه، بموقع و آسان به ارباب رجوع در طبقه اول ساختمان فرمانداري راه اندازي شده است.

  حبيب موميوند با اشاره به اينکه ميز خدمت در تمام ادارات شهرستان راه اندازي شده، گفت: ارتقاي رضايتمندي مردم از عملکرد دستگاه هاي اجرايي از اهداف راه اندازي ميز خدمت است.

  وي با تاکيد بر جايگاه ميز خدمت با قسمت اطلاعات در ادارات کاملا متفاوت است، گفت: وظيفه ميز خدمت فراتر از دادن آدرس کارمندان به ارباب رجوع است، فرد مطلع در جايگاه ميز خدمت قرار ميگيرد تا سريعترين راه به نتيجه رسيدن درخواست ارباب رجوع و پيگيري آن را انجام دهد.

  فرماندار تويسرکان افزود: کاهش هزينه ها، صرفه جويي در وقت و جلوگيري ازسرگرداني ارباب رجوع در دستگاه هاي اجرايي از مهمترين فوايد راه اندازي ميزخدمت در فرمانداري  و ديگر ادارات اين شهرستان است.

   

  قابل ذکر است ملاقات مردمي فرماندار شهرستان تويسرکان هم زمان در ميزخدمت برگزار شد

  فرماندار شهرستان تويسرکان به صورت چهره به چهره با مردم شهرستان ملاقات نموده و در اين ديدار به درخواستهاي مراجعين محترم که مشکلات خود را در زمينه هاي گوناگون مطرح نمودند، ضمن بررسي مشکلات راهکارهاي قانوني را ارائه و موارد پس از بررسي و کارشناسي جهت رسيدگي و اقدام به مراجع ذيربط ارجاع گرديد

  شايان ذکر است فرماندار شهرستان تويسرکان روز دوشنبه هر هفته در ملاقات مردمي به در خواستهاي شهروندان رسيدگي مي نمايد.

  يکشنبه ?? تير

  بازديد فرماندار به همراه امام جمعه از ميز خدمت فرمانداري شهرستان تويسرکان

   

  بازديد فرماندار و رئيس شوراي آموزش و پرورش به همراه اعضا شورا از:  ميز خدمت ،  طرح نوسازي وتعميراتي مجموعه ورزشي  شهيد اميد فر و  تجهيزات  موجود مورد نياز  مدارس مستقر در شهرستان .

   

   

  فعاليت ميز خدمت نمايشي و نمادين نيست

  فرماندار تويسرکان گفت: طرح فعاليت ميز خدمت در دستگاه هاي مختلف اجرايي نمايشي و نمادين نيست بلکه جلب حداکثري رضايت عمومي را دنبال مي کند.

  حبيب موميوند در حاشيه ملاقات حضوري با مردم تويسرکان در قالب ميز خدمت در گفت و گو با تسنيم اظهار داشت: ميز خدمت يک طرح کارشناسانه و اثر گذار اجتماعي و رسمي در دستگاه هاي اجرايي است که مهمترين هدف آن پيگيري امور ارباب رجوع و مردم تا دست يابي به نتيجه مطلوب است.

  وي بيان کرد: تکريم ارباب رجوع و پاسخگويي مسوولانه در برابر مردم در نظام جمهوري اسلامي نبايد يک عمل نمايشي باشد بلکه بايد با کاربردي کردن طرح هايي مثل ميز خدمت به دنبال جلب رضايت حداکثري عموم مردم باشيم.

  موميوند با اشاره به اينکه در شرايطي که برخي مشکلات اقتصادي و معيشتي به دليل فشارها و تحريم هاي اقتصادي دشمنان ملت و نظام اسلامي ايران مردم را رنجيده خاطر مي کند هيچ کارمندي حق برخورد نامناسب با مردم را ندارد تصريح کرد: ممکن است برخي درخواست هاي مردمي به لحاظ قانوني امکان تحقق نداشته باشند اما نوع برخورد و تعامل با مردم و ارباب رجوع بايد مسوولانه، متعهدانه و همراه با رعايت ادب و متانت باشد.

  وي تاکيد کرد: ميز خدمت در ادارات، بخش اطلاعات و تنها در حد راهنمايي مراجعين به اتاق هاي مختلف نيست بلکه موظف است امور ارباب رجوع را تا دست يابي به پاسخ نهايي و قانع کننده دنبال کند.

  فرماندار تويسرکان افزود: اگر برخورد نامناسب با مردم و ارباب رجوع در دستگاه اجرايي تبديل به يک رويه شود بدون ترديد و با قاطعيت و شدت با آن برخورد قانوني مي کنيم.

  وي ابراز کرد:  امروز ايجاد اميد، انگيزه و پويايي در جامعه وظيفه همه ماست که جز با وحدت، همدلي و تمرکز بر روي اهداف مشترک محقق نخواهد شد.

  به گزارش تسنيم علاوه بر فعاليت ميز خدمت در فرمانداري و دستگاه هاي مختلف اجرايي تويسرکان، فرماندار تويسرکان به همراه تعدادي از مديران ادارات روزهاي دوشنبه هر هفته در سالن اجتماعات فرمانداري حاضر شده و به صورت چهره به چهره مشکلات مردم را مورد بررسي قرار مي دهند.

   

   

   

  13 آذر ماه

               ????ميز خدمت فرمانداري تويسرکان فعال و بدون واسطه????

  سه شنبه هاي هر هفته،  فرماندار محترم در حضور روساي ادارات خدمات رسان ، مشکلات مردم را شخصا پيگيري مي فرمايند .

   

   

   

   

   

                 20 آذر

  ميز خدمت فرمانداري تويسرکان فعال و بدون واسطه????

  سه شنبه هاي هر هفته،  فرماندار محترم در حضور روساي ادارات خدمات رسان ، مشکلات مردم را شخصا پيگيري مي فرمايند .

   

   

  ميز خدمت به روستاي مبارک آباد رسيد.فرماندار تويسرکان  باتدبير حضور در روستاها وبرخورد چهره به چهره بااهالي آن هم با حضور مديران دستگاههاي اجرايي واصحاب رسانه مصصم به مرتفع کردن مشکلات وخواسته ه اي مردم است. مهندس موميوند با حضور در کوچه ومحله هاي روستاي مبارک آباد وبازديد ازروستا اولويت هاي مهم وخواسته  اعضاي شورا ومردم را شنيد واز مديران دستگاههاي مربوطه خواست تا درمحضر مردم توضيح دهند.

  ????حبيب موميوند، فرماندار تويسرکان در بازديد و در جمع مردم روستاي مبارک آباد:

  ?با توجه به همراهي مردم در خصوص تعريض معابر، امسال اعتبار ???ميليون توماني جهت بهسازي و اجراي فاز دوم طرح هادي به اين روستا اختصاص مي دهيم.

  ? در سال ??‌ چهاربانده جاده تويسرکان از سمت مبارک آباد به عنوان يکي از راه هاي ورودي به شهرستان که بسيار حادثه خيز است را در برنامه قرار داده و آغاز مي کنيم.

  ? به دنبال پيگيري دهيار و بخشدار جهت ايجاد پارک بازي براي کودکان خواهند داشت، کمک هاي لازم جهت اين مورد را انجام مي دهيم.

  ? جوانان روستا مي توانند با ارائه طرح هاي داراي توجيه از تسهيلات ارزان قيمت روستايي استفاده نمايند.

  ? تا کنون بيشترين تسهيلات اشتغالزايي استان در شهرستان تويسرکان جذب شده است.

  ? ???واحد در شهرستان تويسرکان موفق به جذب تسهيلات ارزان قيمت روستايي شده اند.

  ? با عنايت به توجه دولت به ماندگاري جمعيت در روستاها از هرگونه سرمايه گزاري و اشتغالزايي در روستاها حمايت مي شود .

   

   

  14 دي

                       ????ميز خدمت فرمانداري تويسرکان فعال و بدون واسطه????

  سه شنبه هاي هر هفته،  فرماندار محترم در حضور روساي ادارات خدمات رسان ، مشکلات مردم را شخصا پيگيري مي فرمايند .

   

  سه شنبه ?دي

  روستاي زاغه /احيا روستا بعد از ??سال)

  جلسه هماهنگي بازگشت مجدد  اهالي روستاي زاغه با حضور جمعي از اهالي و مديران ادارات خدمات رسان و فرماندار تويسرکان در محل ميز خدمت و اخذ تصميمات لازم .

   

   

   18 دي

  ميز خدمت فرمانداري که سه‌شنبه با حضور فرماندار و مديران ادارات مرتبط در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار مي شود تحولي در نحوه پاسخگويي مسئولين به مردم ايجاد نموده باعث شده هر شهروند تويسرکان بتواند هر هفته مشکلات خود را به صورت چهره به چهره با فرماندار و ديگر مديران در ميان بگذارد و بيشتر از ?? درصد منجر به نتيجه مي گردد

   

  سه شنبه ? بهمن ماه??

  برگزاري ميز خدمت و ملاقات چهره به چهره با مردم  توسط فرماندار تويسرکان  و مديران مرتبط در سالن اجتماعات فرمانداري شهرستان...شيوه متفاوت درپاسخگويي مسوولان

   

   

   

  سه شنبه ? بهمن ماه ??

  فرماندار تويسرکان با رئيس محترم پست بانک استان،بازرسين اين بانک در تهران و سرمايه گذار توليد پوشاک در حاشيه ميز خدمت تشکيل جلسه و روند پيشرفت اين طرح بزرگ توليدي  را بررسي کردند

   

                         

  سه شنبه ? بهمن ماه ??

  حضور شوراي اسلامي و معتمدين روستاي سهام آباد در ميز خدمت فرمانداري و بررسي مشکلات  روستا  در بخش‌هاي مختلف مخصوصا منابع طبيعي و...

   

   

  سه شنبه ? بهمن ماه ??

  حضور جمع کثيري از مردم شريف شهرستان در ميز خدمت فرمانداري و طرح مشکل کاري خود با فرماندار و مديران ادارات. "بيش از ?? نفر امروز در ملاقات مردمي فرماندار  تويسرکان حضور پيدا کردن

   

   

  ?ميز خدمت فرماندار تويسرکان  به منطقه محروم قلقلرود رسيد?

   ملاقات چهره به چهره فرماندار تويسرکان و مديران دستگاههاي اجرايي شهرستان با بيش از ??? نفر از مردم منطقه قلقلرود در قالب ميز خدمت.

  اين مراسم که در ساختمان بخشداري قلقلرود در شهر فرسفج برگزار گرديد زمينه طرح مشکل بيش از يکصد نفر از مردم شريف منطقه با فرماندار و مديران ادارات را فراهم کرد.

  فرماندار تويسرکان اين شيوه ملاقات مردمي را از شش ماه پيش در محل سالن اجتماعات فرمانداري براي کاهش  کاغذ بازي و بروکراسي اداري و گرفتن پاسخ مناسب و نهايي ارباب رجوع شروع کرده است .

  افزايش رضايتمندي مردمي،حذف فاصله بين مردم و مسئولين دولتي،حفظ شان و منزلت مراجعين ،تکريم ارباب رجوع ، کاهش مشکلات مردمي،کار شبانه‌روزي،کار جهادي  و.....از جمله وظايفي است که  مسوولان در نظام جمهوري اسلامي موظف به انجام آنها مي باشند .

  لذا برگزاري اين سبک ميز خدمت  ميتواند مديران را در خدمات رساني و پاسخگويي صحيح و سريع به مردم ياري کند.

   

   

                سه شنبه ?بهمن ماه ??

  حضور شوراي اسلامي و معتمدين و دهيار روستاي جرا در ميز خدمت امروز فرماندار  و طرح و بررسي مشکلات روستا در ? محور.

   

   

  سه شنبه ?بهمن ماه??

  حضور شوراي اسلامي ودهيار روستاي کنجوران عليا در ميز خدمت فرماندار در بخش قلقلرود.در اين جلسه موضوعات مختلف روستا مورد بررسي قرارگرفت و تصميمات لازم گرفته شد

   

   

  سه شنبه ?بهمن ماه ??

  حضور جمعي از اهالي روستاي زاغه  در ميز خدمت فرماندار در فرسفج  و تمهيد مقدمات بازگشت مجدد  اهالي به روستاي خود.

   

   

  @toyserkan_development

  ميز خدمت فرمانداري - با حضور فرماندار شهرستان و نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي ??/??/??

   

  فرماندار تويسرکان در جمع مردم تويسرکان پاسخگوي مشکلات آنها شد  به گزارش روابط عمومي فرمانداري تويسرکان حبيب موميوند امروز(جمعه) به همراه نماينده مردم تويسرکان در مجلس شوراي اسلامي در جمع مردم تويسرکان در مصلي امام خميني(ره) حضور يافت و در قالب ميز خدمت به بررسي مشکلات مردم در بخش هاي مختلف پرداخت.      فرماندار تويسرکان هر هفته روزهاي سه شنبه در قالب ميز خدمت در سالن اجتماعات فرمانداري پاسخگوي عموم مردم است و امروز در اولين روز از دهه فجر، در قالب ميز خدمت نماز جمعه به بررسي معضلات عموم مردم پرداخت.

   

   

   

   

                   سه شنبه ?? بهمن ماه ??

  حضور جمع کثيري از مردم شريف شهرستان در ميز خدمت فرمانداري و طرح مشکل کاري خود با فرماندار و مديران ادارات. بيش از ?? نفر امروز در ملاقات مردمي فرماندار تويسرکان حضور پيدا کردند

   

  ملاقات مردمي فرماندار شهرستان تويسرکان (ميز خدمت) اين هفته سه شنبه مورخ ? اسفند ?? از ساعت ?? صبح در سالن دبيرستان شبانه روزي صادقيه اشتران در راستاي سهولت ارائه خدمات به مردم منطقه خرمرود با حضور فرماندار محترم تويسرکان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي در منطقه خرمرود انجام ميشود

   

   

  به منظور خدمات رساني بهتر و بي واسطه به مردم،اين هفته ميز خدمت فرمانداري درخرمرود برگزار شد.

  مردم خواسته ها و مشکلات خود را با فرماندار و مسئولين در ميان گذاشتند .

  ? اسفند ??

   

   

  ??در راستاي ارتباط چهره به چهره جهت بيان و پيگيري مشکلات شهروندان، ميز خدمت فرماندار تويسرکان اين هفته در دهستان خرمرود، روستاي اشتران، برگزار شد.

  ?فرماندار تويسرکان اعتقاد دارد بايد فاصله بين مردم و مسئولان در سطح شهرستان براي بيان مشکلاتشان به حداقل برسد.

  ?حبيب موميوند اظهار داشت: بنا داريم همه مناطق شهرستان را با اجراي طرح بردن ميز خدمت به مراکز دهستان ها پوشش دهيم تا اهالي محترم روستاها براي بيان مشکلاتشان به مسئولان نياز به متحمل شدن هزينه زيادي نباشند.

  ?وي تعامل براي رفع مشکلات شهرستان در حد بضاعت با وجود مشکلات عديده اي که دشمنان براي کشور و به تبع شهرستان بوجود آورده اند، را در رأس برنامه هاي خود و مسئولان اعلام کرد و افزود: خوشبختانه نماينده مردم تويسرکان نيز بدون درگير شدن با حاشيه ها، دغدغه اي جز کار براي شهرستان ندارد.

  ?فرماندار تويسرکان تصريح کرد:  همه مديران بايد تکريم ارباب رجوع را در شهرستان به معناي واقعي انجام دهند و از دادن هرگونه جواب سربالا به ارباب رجوع خودداري نمايند در غيراينصورت با آنها برخورد مي شود.

  ??قابل توجه است در ميز خدمت امروز رئيس جمعيت هلال احمر شهرستان تويسرکان در رايزني با دهيار اشتران، از آمادگي براي ايجاد خانه هلال با همکاري دهياري خبر داد.

  ?? در ميز خدمت امروز مشکلات درخواستي اهالي روستاها جهت تغيير کاربري بيان شد که رياست بنياد مسکن شهرستان اعلام کرد  با نظر مساعد جهت تغيير کاربري اين واحدها در کميسيون اعلام مي شوند که بالاي ??درصد تقاضاها پاسخ مثبت مي گيريم. عمده مشکل بيان شده در زمينه بنياد مسکن انجام بهسازي روستاها بود که فرماندار قول مساعد براي اجراي طرح هادي در سال آينده در روستاهايي که اهالي روستا همکاري لازم در تخريب و آواربرداري را داشته باشند، داد. رياست بنياد مسکن اعلام کرد: روستاي اشتران به عنوان اولين روستاي هدف گردشگري در کشور است که اجراي طرح هادي آن با اعتباري حدود يک ميليارد تومان شامل تخريب، پياده روسازي، جداره سازي، زير سازي، آسفالت جابجايي شبکه بر اساس طرح روستاي هدف گرشگري در کشور انجام شده است.

  روح اله بهرامي افزود: اکنون جهت مقاوم سازي مسکن روستايي ?? ميليون تومان تسهيلات ارزان قيمت پرداخت مي شود و به کساني که مشمول شرايط لازم باشند نيز علاوه بر آن ?ميليون تومان نيز بلاعوض داده مي شود و اگر شرايط را نداشته باشند ??ميليون تسهيلات ارزان قيمت مجدد به آنها داده مي شود.

  ?? آبياري کم فشار و تحت فشار و کانال هاي آبرساني و تغيير کاربري محوطه سد خرمرود که درخواست متقاضيان ميز خدمت بود مورد بررسي قرار گرفت که رياست جهاد کشاورزي به ايشان اعلام کرد:با ديد مثبت و مساعدت بررسي ها صورت ميگيرد.

  مسعود اکبري از در دست اقدام بودن ????هکتار آبياري کم فشار با اعتبار حدود ?ميليارد تومان در دهستان خرمرود خبر داد و افزود: ??درصد اعتبار براي آبياري کم فشار بلاعوض است.

  وي افزود: هر شخصي متقاضي ايجاد گلخانه در شهرستان باشد مساعدت و تسهيلات ارزان قيمت داده مي شود.

  اکبري تصريح کرد: تعاوني توليد روستاي گمبله با عنوان "وحدت خرمرود" نيز جهت ارائه خدمات به بهره برداران منطقه خرمرود فعال مي باشد

  وي افزود: تسهيلات ارزان قيمت براي مکانيزاسيون و ادوات کشاورزي نيز به متقاضيان پرداخت مي شود.

  ?? قابل توجه است بررسي و پيگيري مسائل مختلف روستاييان گرامي در زمينه هاي بهداشتي، گازرساني، آموزش و پرورش، روشنايي معابر روستاي نيز انجام گرديد

   

   

  در راستاي ارتباط چهره به چهره جهت بيان و پيگيري مشکلات شهروندان، ميزخدمت فرماندار تويسرکان اين هفته در دهستان #خرمرود، روستاي اشتران،برگزار شد.

  ?فرماندارتويسرکان اعتقاد دارد بايد فاصله بين مردم و مسئولان درسطح شهرستان براي بيان مشکلاتشان به حداقل برسد.

  ?حبيب موميوند اظهار داشت:بنا داريم همه مناطق شهرستان رابا اجراي طرح بردن ميز خدمت به مراکز دهستان ها پوشش دهيم تا اهالي محترم روستاها براي بيان مشکلاتشان به مسئولان نيازبه متحمل شدن هزينه زيادي نباشند.

  ?فرماندار تويسرکان تصريح کرد:همه مديران بايد تکريم ارباب رجوع را در شهرستان به معناي واقعي انجام دهند و ازدادن هرگونه جواب سربالا به ارباب رجوع خودداري نمايند در غيراينصورت با آنها برخورد مي شود.

   

   

  سه شنبه ها ...‌ميز خدمت...ملاقات مردمي اين هفته  در منطقه خرمرود انجام گرفت: شوراي اسلامي و دهيار حاجي آباد  براي پيگيري مشکلات روستا/افراد پيگيري مشکلات شخصي.   حذف کاغذ بازي و بوروکراسي اداري

   

   

  سه شنبه ? اسفند ماه ?? / ميز خدمت

  بررسي مشکلات روستاي اشتران،با حضور شوراي اسلامي روستا / آب شرب،اصلاح جاده آسفالت آسيب ديده، مرکز گيرنده تلويزيوني،ايجاد واحدهاي بومگردي دراين روستاي هدف گردشگري و...

   

   

   

  بازديد فرماندار، سر پرست دفتر امور روستايي و شوراها و بخشدار مرکزي و قلقلرود و تعدادي از مسئولين ادارات شهرستان از کارگاه هاي توليدي در روستاهاي شهرستان تويسرکان

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان تويسرکان بعد از ظهر روز يکشنبه ? آذر  ماه ، حبيب موميوند به همراه ظاهر پور مجاهد سرپرست مديرکل دفتر امور روستايي و شوراها از تعدادي از کارگاه هاي توليدي در روستاها بازديد کردند.

  موميوند فرماندار در حاشيه اين بازديد گفت: کارگاه هاي کوچک توليدي و اقتصادي در سطح روستاها مي توانند به خودکفايي و رونق اقتصادي روستائيان کمک نموده و در جهت کاهش معضل بيکاري جوانان گام هاي موثري بردارند.

  فرماندار شهرستان تويسرکان ضمن بازديد از امکانات و توليدات اين کارگاه ها، از نزديک در جريان مشکلات آنان قرار گرفت و دستورات مقتضي را جهت پيگيري رفع موانع توليد آنان صادر نمود. حبيب موميوند در بازديد از شهرک گلخانه اي فرسفج گفت : گل خانه ها  يکي از مهمترين توانمندي ها و ظرفيت هاي  شهرستان تويسرکان  جهت سرمايه گزاري بخش خصوصي است وي  با اشاره به پيشينه هنر صنعت  سفال  در شهر فرسفج گفت: قصد داريم با برگزاري کلاس هاي اموزشي و حمايتي و اعطاي تسهيلات سفال فرسفج را احيا کنيم تا کمکي باشد در ماندگاري جمعيت در اين شهر وي افزود اولويت اصلي  دهياران  را ايجاد بستر مناسب جهت ايجاد اشتغال و کار افريني  در جهت ايجاد شغل عنوان کرد  فرماندار شهرستان تويسرکان  با حضور در شهر فرسفج از  کار گاه سفال و پرورش بلدرچين  کار گاه ساخت  گاو صندق سازي فريازان  کلاس آموزش تابلو فرش در روستاي منجان  شهرک گلخانه اي  برگچه و دو واحد خياطي در روستاي ميانده و تپه توريستي ريواسيجان به همراه  ظاهر پور مجاهد سرپرست دفتر امور روستاي و شورها ديدن کردن( روابط عمومي فرمانداري تويسرکان )

   

   

   

   

                   شرکت هاي خدمات رسان در برون سپاري کارها به بخش خصوصي مبادرت وزند.

  فرماندار تويسرکان در بازديد سر زده از اداره آب و فاضلاب شهرستان با تأکيد بر اينکه شرکت در برون  سپاري فعاليت هاي اداره به بخش خصوصي تأکيد و گفت: اداره بايد نظارت خود را بر انجام پروژه هاي واگذار شده به بخش خصوصي بيشتر نمايد و خدمات خوب را از آنها بخواهد.

  مهندس حبيب موميوند تکريم ارباب رجوع را در اولويت اول همه دستگاه ها به ويژه دستگاه هاي خدمات رسان دانست و افزود:مردم ما مردمي کم نظير هستند که هر زمان نياز بوده ست همراه نظام جمهوري اسلامي، دولت و حاکميت بوده اند و شايسته بهترين خدماه هستند.

  وي با تأکيد بر اينکه زماني که هر نفر مسئوليتي را مي پذيرد، پذيرفته است که خدمتگزار مردم باشد، گفت: مسئولان بايد به معناي واقعي در تکريم مردم فعاليت کنند و با روي گشاده و پاسخ هاي مناسب زمينه رضايتمندي شهروندان را فراهم نمايند.

  مهندس موميوند به وجود 22هزار مشترک ابفا و فاضلاب در شهرستان اشاره کرد و افزود: برخورد با مشترکان بايد اغنايي و در حد شدن و جايگاه واقعي مردم باشد.

  وي با بيان اينکه دستگاه هاي خدمات رسان بيشتر از ديگر دستگاه ها در معرض قضاوت و افکار عمومي هستند، گفت: اين دستگاه ها بايد صبر و حوصله بيشتر در برخورد مناسب با مراجعان داشته باشند.

  فرماندار تويسرکان تأکيد کرد: در هيچ شرايطي از برخورد نامناسب با مردم در ادارات گذر نمي کنيم و مسئولين بايد پاسخگو باشند.

  وي با بيان اينکه از مدت تصدي رياست جديد هنوز برخورد نامناسبي با ارباب رجوع گزارش نشده است، گفت: اکنون در بخش آبفاي شهرستان بين همکاران، پرسنل و مجموعه اتفاق نظر وجود دارد و رضايتمندي از مجموعه افزايش يافته است.

  مهندس موميوند با تقدير از مديرعامل آبفاي استان و معاونين وي، گفت: اگر همراهي مهندس حسيني بيدار نبود اين ميزان فعاليت در بخش فاضلاب  در تويسرکان رخ نمي داد و هرجا نيازمند کمک بوديم وي ما را ياري نمود.

  فرماندار تويسرکان خواستار تعامل بيشتر آب و فاضلاب و شهرداري در بحث حفاري ها شد و افزود: اداره آبفا بايد تا حد امکان در فصل سرما از حفاري کردن خودداري نمايد و در صورت لزوم حفاري ها در زمان کوتاه انجام و سريعا پوشيده شود تا براي مردم مشکلي ايجاد نشود.

  وي با بيان اينکه  در شهرستان پروژه هاي خوبي در زمينه آب و فاضلاب توسط دستگاه ها وارگان هاي مرتبط از جمله آبفا، آبفار و آب منطقه اي در حال انجام است، گفت: سد مخزني خرمرود، تصفيه خانه آب شرب شهري، خط انتقال آب از محل تصفيه خانه تا مخازن و پروژه هاي اصلاح خط فاضلاب سطح شهر از جمله اين پروژه هاست.

   

   

  فرماندار شهرستان تويسرکان  در بازديد سرزده از اداره تعاون کار و رفاه اجتماعي  ضمن مشاهده روند فعاليت هاي   در نشستي با کارکنان اين اداره  گفت: از 70 طرح اشتغال روستايي معرفي شده در استان 47  طرح مربوط  به شهرستان است.

  حبيب موميوند  با اشاره به توانمندي شهرستان تويسرکان در توسعه کاشت در اراضي شيب دار گفت: 200 هکتار سهم توسعه اراضي شيبدار تويسرکان است، در حالي کهسهممابقي استان همدان 100 هکتار است.

  وي در پايان اين بازديد  بر تکريم ارباب رجوع در جهت افزايش   رضايتمندي  عمومي تاکيد کرد

   

   

  ? سه شنبه ?? بهمن ماه نودوشش  ?

  اشتغال کارگاههاي مبل و منبت  در روستاي بابا پير جان تازه اي به اين روستا بخشيده است

   

  فرماندار تويسرکان در بازديد از دوکار گاه توليد مبل ومنبت در روستاي باباپير   ضمن بازديد از اين واحدها به بررسي مشکلات آنها پرداخت  .

        مهندس موميوند عنوان کرد : اين کارگاه با اشتغالزايي 21 نفر متقاضي تسهيلات به مبلغ  200 ميليون تومان براي توسعه واحد بوده که اين مبلغ مصوب و به بانک براي استفاده از تسهيلات کم بهره  روستايي  معرفي شده است.

   

  فرماندار تويسرکان که تعدادي از مديران شهرستان وي را همراهي مي کردند با اشاره به ايجاد انگيزه در جوانان روستايي با ايجاد واحدهاي توليدي کوچک  تثبيت جمعيت ومهاجرت معکوس به روستاها را بسيار مهم دانستند واعلام داشتند همه ادارات و دستگاهها آماده حمايت از جوانان روستايي براي کارآفريني ميباشند. .

   

   فرماندار تويسرکان در ادامه از ?واحد توليد محصولات چوب و طرح در دست ساخت بسته بندي خشکبار در روستاي آرتيمان بازديد کردند.

  (روابط عمومي فرمانداري تويسرکان )

   

                       

   

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري حبيب موميوند فرماندار تويسرکان بهمراه رئيس اداره آموزش و پرورش  در راستاي تشويق فعالان عرصه اقتصادمقاومتي ازکارگاه توليد و پرورش قارچ  دانش آموزان مدرسه جليل احمدي  بازديد نموند.

   

  فرماندار گفت:توليد با هزينه  پايين و بازدهي بالا يکي از نيازهاي امروز جامعه ما هم در بخش شهري و هم در بخش روستايي است و  از اين نوع مشاغل حمايت ميشود.

   

  حبيب موميوند تصريح کرد: دولت آمادگي و ظرفيت‌هايي براي حمايت از مشاغل در اختيار دارد که از طريق ادارات مربوطه مي‌توان اين ظرفيت‌ها را احيا کرد.

   

  درادامه مسئول کارگاه توليد قارچ در مورد چگونگي تکثير ، پرورش و نگهداري قارچ توضحياتي دادند

   

   

  فرماندار تويسرکان به صورت سرزده از اداره گاز شهرستان تويسرکان بازديد کرد و از نزديک در جريان فعاليت و خدمات‌رساني قرار گرفت.

   

  در راستاي بازديدهاي هفتگي فرماندار شهرستان تويسرکان از ادارات با هدف آگاهي چگونگي نحوه خدمت رساني ، سنجش ميزان رضايتمندي مردم، وظيفه نظارتي فرمانداري و ديدار با پرسنل ادارات اين قشر زحمتکش وپرتلاش، فرماندار تويسرکان به همراه حراست فرمانداري از وضعيت خدمات‌رساني به ارباب رجوع، بازديد کردند.

   

  وي اظهار کردند: اکنون که فرصت خدمت به مردم فراهم شده است، همه ما بايد با توکل به درگاه الهي، فرصت را غنيمت شمرده و در راستاي خدمت به مردم که بزرگترين سرمايه هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران هستند، تلاش کنيم.

   

  موميوند افزود: مسئوليت در نظام اسلامي بايد عرصه و تجلي بندگي خدا و خدمت به مردم باشد و بقا و تداوم هر نظام نيز به اعتماد مردم وحمايت مردمي نيازدارد که رسيدن به اين هدف جز با خدمت‌رساني صادقانه، خالصانه و بي‌منت مسئولان و کارگزاران نظام مقدس به مردم حاصل نمي‌شود.

   

  در ادامه نماينده عالي دولت در تويسرکان از قسمت هاي مختلف اداره بازديد کردند و با مراجعه کنندگان در باره مشکلاتشان صحبت نمودند.

   

  رئيس اداره شرکت گاز شهرستان تويسرکان گزارشي از نحوه خدمات دهي به مشترکان ،مسائل و مشکلات و از نحوه وصول مطالبات از جايگاه ها و صنايع عمده شهرستان ارائه کرد

   

   

   

              بازديد فرماندار تويسرکان از کتابخانه هاي عمومي تويسرکان به مناسبت هفته کتاب و کتابخواني

   

   حبيب موميوند فرمانداري شهرستان تويسرکان به مناسبت  هفته کتاب و کتابخواني از کتابخانه هاي عمومي شهرستان تويسرکان به همراه تعدادي از مسئولين ادارات شهرستان  بازديد کرد .

   

   

  ? سه شنبه 11 دي???

   فرماندار تويسرکان به همراه تعدادي از روساي ادارات  از کارخانه توليد شانه تخم مرغ(سرکان شانه ) بازديد و مشکلات اين واحد را مورد بررسي قرار دادند

   

   

  ? سه شنبه 11 دي???

  فرماندار تويسرکان در بازديد از واحد توليدي سيم و کابل سرکان؛بزودي در کارگروه اشتغال شهرستان مشکلات اين واحدها با حضور مالک طرح و مسئولين  بررسي خواهد شد

   

   

  سه شنبه 11 دي??

   فرماندار تويسرکان به همراه تعدادي از روساي ادارات  از کارخانه صنعت گران(توليد دستگا هاي گردو پوست کني)واقع در شهرک صنعتي آريکان  بازديد کردند.

   

  ?? ??حبيب موميوند؛ فرماندار تويسرکان در بازديد از کارگاه توليدي مانتو و پالتو در شهر سرکان:

  ? خريد ارگان ها و ادارات از شهرستان براي ما حائز اهميت است

  ?پوشاک نياز مدارس شهرستان از خود شهرستان تأمين مي شود در صورتي که تخلفي صورت گيرد، با فرد خاطي برخورد مي شود.

  ? توليدي هاي شهرستان نيز بايد قيمت و کيفيت مناسب در حد ديگر شهرستان ها را مدنظر قرار دهند تا مردم دچار خسارت نشوند.

  ? طرحي از نحوه توسعه کارگاه را آماده و براي پيگيري به من ارائه دهيد.

   

  ????سرمايه گذاري توليدي مانتو و پالتو:

  ?توليدات ما در حال حاضر مانتو و پالتو است و ?? نفر به صورت مستقيم اشتغالزايي داريم.

  ?در صورتي که تسهيلاتي در حدود ?ميليارد تومان را به ما بدهند آمادگي داريم ??تا ???نفر ديگر اشتغالزايي داشته باشيم.

  ? همراهي مسئولان و ارگان هايي مانند آموزش و پرورش و بيمارستان ها مي تواند در رشد و تعالي بيشتر توليدي هاي شهرستان مؤثر باشد.

   

  شنبه ?? دي ماه ??

  بازديد فرماندار و جمعي از مديران عضو کارگروه اشتغال شهرستان از واحد توليدي لباس در شهر سرکان،اين واحد توليدي در حال حاضر ??  نفر مشغول بکار کرده که توان افزايش تا ?? نفر را دارد

   

  بازديد مهندس موميوند فرماندار محترم شهرستان به همراه تعدادي از روساي ادارات شهرستان از کارگاه چرم فني حرفه اي - واحد خواهران تويسرکان

  ??/ ديماه  -??

   

  بازديد مهندس موميوند فرماندار محترم شهرستان به همراه تعدادي از روساي ادارات شهرستان از کارگاه خياطي مرکز فني و حرفه اي - واحد خواهران تويسرکان

  ??/ ديماه  -??

   

  فرماندار تويسرکان در بازديد ازامورآبفار :

  ?در شهرستان???روستاداريم که ?? روستا بالاتراز??خانوار هستندکه آبفار وظيفه تأمين وتوزيع آب دارد

  ?مجتمع هاي آبرساني خوبي طي سه دهه گذشته درشهرستان انجام شده است ونگاه دولت نيزرفتن از سمت پروژه هاي تک روستايي به سمت مجتمع هاي آبرساني است که اکنون ??مجمتع درشهرستان داريم

  ?مجتمع آبرساني برگچه وسد خرمرودنيزدردست اقدام است

  ? در شهرستان روستاي فاقد شبکه لوله کشي آب نداريم،ولي به دليل ضعف منابع آبي که دربرخي روستاها که عمدتا در مناطق کوهستاني هستندميزان آب کمترازنيازمردم است که دچارمشکل درآبرساني ميشويم.

  ?سد در حال ساخت خرمرود با هدف اوليه تأمين آب روستاهاي منطقه در دست احداث است که کشاورزي، حق آب بران وصنعت نيز در برنامه هستند.

  ??دستگاه آبفا،آبفار،آب منطقه اي و برق مربوط به وزارت نيروهستند که نقش خدمات رساني مؤثر دارند.

  ?در شهرستان تأمين آب حاد نداريم که نشان ازآن داردکه دربحث زير ساختهاي آب به نحو مناسب کار شده است.

  ?کيفيت آب که بسيارمهم است بايد همواره مدنظرقرارگيرد.

  ? در ادارات بايد برخورد شايسته و مناسب درخورشأن مردم انجام شودو هرگزجواب سربالابه ارباب رجوع ها داده نشود

   

  بازديد فرماندار شهرستان تويسرکان از خدمات مرکز اورژانس ??? تويسرکان

   

  فرماندار تويسرکان به همراه مسئول حراست فرمانداري ، از مرکز اورژانس ??? تويسرکان بازديد کرد.

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان تويسرکان  حبيب موميوند در اين بازديد در گفت و گو با مسوولان مرکز اورژانس، در جريان ميزان آمادگي و برنامه ريزي هاي انجام شده براي امدادرساني به مردم قرار گرفت.

   

  فرماندار تويسرکان افزود: اورژانس ??? در امر درمان بيماران و مصدومان نقشي کليدي ايفا مي کند و يکي از گام هاي موثر در اورژانس، حضور به موقع و اخلاق مدار بر بالين مصدومان و بيماران در ارائه خدمات است.

   

  وي با تاکيد بر اهميت ارتقاي سلامت جامعه، به کمک فرهنگ سازي و اطلاع رساني صحيح در خصوص خدمات اورژانس، گفت: کاهش زمان رسيدن بر بالين حادثه‌ ديدگان، افزايش ميزان رضايتمندي و بهبود کيفيت خدمات ارائه شده از جمله اهداف اين مرکز است.

   

   

  ??فرماندار تويسرکان در بازديد از اداره محيط زيست شهرستان اظهار داشت:

  ? توجه به محيط زيست براي زندگي فعلي جامعه و آينده ضرورت دارد و اگر مورد کم توجهي قرار گيرد، مانند آب با مشکل مواجه مي شويم.

  دستگاههاي اجرايي بايد در حفظ محيط زيست کوشا و آموزش و پرورش و دانشگاهها بايد براي آموزشهاي محيط زيستي به نسل جوان تلاش کنند.

  ?محيط زيست مربوط به يک اداره نيست بلکه همه مردم بايد تلاش کنند از محيط زيست حفاظت نمايند تا نسل فعلي و آيندگان با مشکل مواجه نشوند

  ?????کيلومتر وسعت شهرستان است که همه موضوعاتي که به زيست بشر مرتبط است بايد رعايت و آموزش داده شود.

  ? همه پروژه هاي اجرايي و عمراني بايد پيوند زيست محيطي داشته باشند و نقش شان بر روي محيط زيست مشخص شود.

  ? بر فعاليت و نحوه عملکرد معادن بايد دقت و نظارت خاص شود تا معادني مانند سنجوزان و وردآورد که در گذشته کار کردند و راههاي نامناسبي که کار شده عرصه از بين رفته است

  ?در شهرستان واحد آلاينده نداريم و عمدتا آسيب زننده به شهرستان نيست و آلودگي زيست محيطي ندارند.

  ? رعايت تعادل بين مسائل محيط زيست و ايجاد واحدهاي توليدي و سرمايه گذاري و اشتغال بايد انجام شود و نبايد به بهانه محيط زيست توليد را تعطيل يا به بهانه توليد و اشتغال به محيط زيست خدشه وارد کرد، با رعايت چهارچوب و رعايت مسائل زيست محيطي به هيچ وجه توليد تعطيل نشود و ضرورت دارد تنها نقص ها برطرف و اصلاح شود و هيچ واحدي تعطيل نشود چون کم شدن اشتغال ، مهاجرت مردم را به دنبال دارد.

  ?مدير و کارشناسان محيط زيست با روحيه تعاملي مناسب با سرمايه گذاران برخورد نمايند و راهکارهايي براي رفع معضلات زيست محيطي به واحدها داده شود.

  ? يکي از نقاط قوت ما در گردشگري و طبيعت گردي که زيستگاه حيات وحش و گونه هاي مختلف گياهان است، منطقه حفاظت شده خانگرمز مي باشد و به عنوان يک ظرفيت استاني مطرح است.

  ?خانگرمز نگين خاص حيات وحش و گردشگري در استان است، گونه هاي مختلف جانوري، گياهي و شرايط اقليمي خاص و شرايط خوب تفرجگاهي را دارد.

  ? سعي داريم زير ساختهايي اجرا نماييم تا ظرفيت گردشگري عمومي شود که توسعه گردشگري شهرستان را به طور حتم به دنبال دارد.

  ? از مدير کل محيط زيست که فردي نجيب و تلاشگر است انتظار داريم براي هرگونه ساخت و ساز در محدوده خانگرمز طرح اوليه داشته باشند تا به نتيجه مطلوبي برسد و هدف اصلي را پوشش دهد که آمادگي داريم براي مطالعه طرح ، اعتبار بگذاريم.

  ?دستگاههاي اجرايي و اداري براي اينکه وقت دستگاه قضايي گرفته نشود قبل از آنکه مشکل را در فرمانداري مطرح و پيگيري شهرستاني نمايند نبايد از هم شکايت کنند بلکه اگرپيگيري هاي شهرستاني به نتيجه نرسيد بعد به دنبال شکايت از هم باشند.

  مدتهاست پيگير بستن معدن بالاي سدسرابي که مشکلاتي ايجاد نموده هستيم، که عليرغم شکايت هاي آب منطقه اي و محيط زيست از اين معدن هنوز متأسفانه موفق نشده ايم.

  ? مدير، کارمندان و کارشناسان ادارات بايد در نحوه برخورد شايسته با ارباب رجوع دقت نمايند و درخواست و کارها را در صورت عملي بودن در اسرع وقت و بدون معطلي انجام دهند و در صورت عدم امکان ، توضيحات مکفي به ارباب رجوع ارائه نمايند.

   

   

  عکس های مرتبط
   
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 56
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.