رویدادها
 
اسفند
2&
1398
 روز شمار انتخابات

 
فرمانداري تويسرکان
ستاد انتخابات
بخشداري مرکزي تويسرکان
بخشداري قلقلرود
امر به معروف و نهي از منکر

خبرنامه
 
لطفا Email خود را وارد نماييد
 
عضویت         لغو عضویت
 
عضویت
 
 
 
 
 

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  نشست مشورتي فرماندار با دهياران
 • به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان تويسرکان، سيد رسول حسيني امروز در نشست مشورتي با دهياران با تبريک روز روابط عمومي و تاکيد بر تقويت آن از سوي مسوولان در راستاي رشد و پويايي جامعه در عرصه‌هاي مختلف اظهار کرد: دهياران ارتباط و تعامل خود را با شوراي اسلامي روستا با بهره‌مندي درست و به موقع از روابط عمومي قوي کنند، چراکه اين‌ تعامل نتيجه کاربردي‌تري را در تحقق برنامه‌ها به دنبال دارد
 •  

  به گزارش روابط عمومي فرمانداري  شهرستان  تويسرکان، سيد رسول حسيني  امروز در نشست مشورتي با دهياران با تبريک روز روابط عمومي و تاکيد بر تقويت آن از سوي مسوولان در راستاي رشد و پويايي جامعه در عرصه‌هاي مختلف اظهار کرد: دهياران ارتباط و تعامل خود را با شوراي اسلامي روستا با بهره‌مندي درست و به موقع از روابط عمومي قوي کنند، چراکه اين‌ تعامل نتيجه کاربردي‌تري را در تحقق برنامه‌ها به دنبال دارد.

  وي با اشاره به اينکه دستگاه‌هاي اجرايي از دهياران انتظاراتي دارند، که اصلا در شرح وظايف قانوني آنها نيامده است بيان کرد: بر همين اساس ما در اين مباحث کمک و همياري شما دهياران را براي توسعه و پيشرفت همه جانبه شهرستان نياز مي‌دانيم.

  فرماندار تويسرکان خواستار ورود دهياران براي تحقق برنامه سند سه ساله سرشاخه‌کاري گردو  شد و تلاش براي اجراي اين برنامه طبق زمان تدوين شده در راستاي جلوگيري از سرمازدگي و خسارات جبران‌ناپذير براي کشاورزان را ضروري دانست.

  وي گفت: متاسفانه سال گذشته شاهد فوت هشت نفر را به به خاطر گردوتکاني بوديم، هشت نفر قطع نخاع شدند و حدود 60 نفر نيز مجروح.

  حسيني با بيان اينکه دهياران بايد اطلاعات خود را به‌روز کنند که اگر لازم بود روساي دستگاه‌هاي اجرايي به چالش کشيده شوند، حساسيت امر اطلاع‌رساني در تويسرکان را کم‌رنگ خواند و ادامه داد: اطلاع رساني يکي از ارکان مهم امروز جامعه براي رشد و پيشرفت است.

  سهم امسال تويسرکان براي بيمه روستايي و عشاير 1128 نفر است

  وي با بيان اينکه دهياران براي معرفي روستاي خود و قابليت‌هاي آن از رسانه‌ها کمک بگيرند گفت: اميدواريم در زمينه تحقق شعار سال با عنوان «جهش توليد» که جهش فکر هم هست ورود جدي داشته باشند.

  فرماندار تويسرکان با اشاره به اينکه امسال بايد يک‌هزار و 128 نفر در تويسرکان بيمه روستايي شوند، با انتقاد از جايگاه هشتم اين شهرستان در حوزه بيمه روستايي و عشايري تامين اجتماعي اضافه کرد: محترمانه بايد بگوئيم شهرستان در آخر جدول بيمه روستايي و عشايري استان قرار دارد.

  وي با تاکيد بر برگزاري جلسه‌اي در خصوص بيمه روستايي به قيد فوريت توسط بخشداران گفت: دهياران و شوراي اسلامي با هماهنگي کارگزاران و بخشداران براي تحقق اين مهم همه توان خود را به کار گيرند.

  حسيني تعامل و ارتباط دهياران براي حل آسيب‌هاي اجتماعي را سازنده خواند و با بيان اينکه کمک‌هاي مومنانه با هماهنگي بخشداران انجام شود، افزود: از شهرستان‌هاي برتر در اجراي رزمايش همدلي «کمک مومنانه» بوديم.

  وي با تقدير از عملکرد دهياران براي ضدعفوني روستاها با شيوع ويروس کرونا گفت: استعدادهاي روستاهاي شهرستان احصا و شناسنامه روستا تدوين شود.

  فرماندار تويسرکان از اختصاص 5 ميليارد تومان تسهيلات ارزان قيمت براي خريد مبل و منبت شهرستان خبر داد و با تاکيد بر برگشت اين اعتبار در صورت عدم جذب آن  گفت: اين طرح براي کمک به شهرستان اجرا شده اما نمي‌دانيم چرا برخي از فروش محصولات مبل و منبت خود به مردم بومي شهرستان خودداري و برخي از مردم هم از فعالان بومي اين عرصه خريد نمي‌کنند؟

  وي در ادامه با گله‌مندي از اينکه انجام همه امور شهرستان متاسفانه به فرمانداري و شخص فرماندار ختم مي‌شود بيان کرد: سلسله‌مراتب در انجام کارها بايد رعايت شود و از مراجعه گروهي مردم ساکن در روستاها به بخشداري و فرمانداري ممانعت شود.

  حسيني با اشاره به استمرار روستاگردشي در سال جاري ضمن تقدير از  زحمات نماينده مردم تويسرکان در مجلس افزود: سال گذشته به دليل انتخابات حضورم در برنامه روستاگردشي ضعيف بود.

  وي يکي از شاخص هاي برتر شدن فرماندار تويسرکان در استان را در سال جاري روستا گردشي دانست و اضافه کرد: برنامه روستاگردشي در حال حاضر اجرا مي‌شود و ما به دنبال کيفي‌سازي آن هم هستيم.

  فرماندار تويسرکان با تاکيد بر اينکه اعتبارات داده شده براي يک پروژه بايد براي همان پروژه و در همان روستا هزينه شود  تصريح کرد: من طلب پيمانکار و ديون را پرداخت نمي‌کنم، اينکه اعتبار تعريف شده براي يک پروژه به طرح يا پروژه ديگر داده شود فرهنگي غلط در شهرستان است.

  وي مطلع بودن دهيار از اعتبارات روستا را حق دهيار دانست و با بيان اينکه دانستن اين اطلاعات شما را در امور محوله کمک مي‌کند بيان کرد: تعدادي از دهياران در جلسات به جز شوراي تامين حضور داشته باشند.

  حسيني با اشاره به اختصاص 400 ميليون تومان با حدود 50 درصد تخصيص براي روشنايي روستاهاي شهرستان و اينکه مردم روستاها نبايد از اين موضوع رنج ببرند گفت: بخشداران درخصوص مشکلات روستا رئيس اداره مربوطه در روستا را دعوت کنند؛ البته بعدازظهر؛ نه ساعت اداري زيرا بسياري از مديران ما در شهرستان پروازي هستند.

   خيلي به تعاوني دهياران اميدوار نيستم

  وي با اشاره به اينکه اخلاق اداري در تويسرکان بايد تعديل شود، ضمن اينکه در گفتمان‌سازي هم ضعيف هستيم ادامه داد: بنده هم از تعاوني دهياران ناراضي

   

  هستم، اين تعاوني بايد کارگاه‌هاي راکد و نيمه فعال شهرستان را احيا کند.

  حسيني با بيان اينکه خيلي به تعاوني دهياران تويسرکان  اميدوار نيستم، بهتر بگويم اين تعاوني تعطيل مطلق است، از اعطاي تسهيلات براي بسته‌بندي محصولات قابل ارزش چون سير و سماق خبر داد و گفت: اراده خواستن براي انجام کار بايد باشد در غير اين صورت هيچ اتفاقي رخ نخواهد داد.

  وي با بيان اينکه خيلي از دهياران در هزينه‌کرد اعتبارات روستا ناتوان هستند تاکيد کرد: اگر اين اعتبارات جذب نشود برگردانده مي‌شود پس دهياران بايد با تمام توان در اين راستا اقدام کنند

  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 21
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.